Fájdalmas, ártalmas, csúnya? Te melyiktől félsz a legjobban?

A sminktetoválás gondolata sokfajta félelmet kelt a nőkben és férjükben, párjukban egyaránt. Ismerősök történeteit hallgatva vagy fórumokat olvasgatva sokan végleg elzárkózhatnak, vagy épp ellenkezőleg, teljesen felbuzdulnak, hogy sminktetoválást csináltassanak. Egyik sem garantálja a jó döntést, a jó megoldást vagy a jó eredményt. Minden tartós beavatkozás előtt jogosak az aggodalmak, de az teljesen biztos, hogy kellő információ hiányában nehéz jól értelmezni a dolgokat. Lássuk hát, melyek a legjellemzőbb félelmek, amelyek felmerülnek a sminktetoválással kapcsolatban!

“Fájdalommal jár majd”

A sminktetoválás elkészítése fájdalmas művelet lehet. DE! Nem kell, hogy az legyen. Az egész szakma nem tudott volna ekkorát fejlődni és növekedni, ha ezt a kérdést nem oldja meg. Az elmúlt években speciálisan sminktetoválásra kifejlesztett érzéstelenítők széles palettája biztosítja azt, hogy a fájdalomérzet minimálisra csökkenjen vagy teljesen megszűnjön. A sminktetováló szakember külsőleg használatos érzéstelenítő krémeket, géleket, folyadékokat alkalmaz, melyek nemcsak a fájdalmat minimalizálják, de a duzzanatot is csökkentik és segítik a pigment bőrben maradását. A szemöldök, szem és ajak eltérő mértékben érzékeny. A fájdalomcsillapítást mindhárom területen eltérő protokollal érdemes végezni, és tetoválás közben is máshogy érdemes alkalmazni / használni az arra a területre alkalmas készítményt.
A szemöldök a legkevésbé fájdalmas terület, leginkább olyan, ha valaki érez is fájdalmat,  mint egy szemöldökszedés. Sok esetben azonban semmilyen kellemetlenséggel nem jár, sőt  az sem ritka, hogy a vendégek elalszanak a szemöldökük készítése közben.
A szemhéjtetoválástól azért félnek a nők, mert elképzelni sem tudják, hogy fájdalom nélkül elkészíthető. Éppen ezért a legnagyobb meglepetést ezen a téren lehet tapasztalni, hiszen  a szemhéj bőre annyira vékony, hogy rendkívül jól reagál az érzéstelenítő készítményekre,  így a legtöbb esetben csak annyit lehet érezni, mintha egy tompa ceruzával húzná ki a szemünket egy sminkes. Ha valakinek remeg a szeme, hajlamos könnyezni, vagy fél, hogy menet  közben kinyitná a szemét, teljesen megnyugodhat, mert a kéz ujjai erősebbek, mint a szem  körüli izom, azaz egy ügyes szakember stabilan és feszesen tudja tartani a szemhéjat.
A három terület közül a száj a legérzékenyebb, de megfelelő érzéstelenítési protokollt  alkalmazva ez is teljesen elviselhető, illetve egyes részeken fájdalommentes, azaz nem is lehet  fájdalmat érezni. A fájdalomérzet egyénenként is változó, de befolyásolják olyan tényezők is, mint a fáradtság, a kimerültség, az aktuális hangulat vagy a női ciklus. Összességében elmondható, hogy a fájdalomtól való félelem nem jó tanácsadó, mert megéri a minimális kellemetlenség, amivel a sminktetoválás járhat, hiszen hosszú távon annyi  előnyt, kényelmet, szabadságot és megspórolt perceket nyerünk vele.
Te mit tehetsz, hogy kevésbé legyen fájdalmas a sminktetoválás? A készítés időpontját  úgy válaszd meg, amikor nem vagy nagyon fáradt vagy túlterhelt. Ha valaki zaklatott, akkor  türelmetlenebb és ingerlékenyebb is. Egyél-igyál a tetoválás előtt, lehetőleg ne fogyassz alkoholt vagy túl sok kávét! Ha a menstruáció napjaiban azt tapasztalod, hogy mindig nagyon  érzékeny vagy, akkor máskorra kérj időpontot! Ha azonban a ciklusod nem terhel meg, akkor csak ezért ne halaszd el a tetoválást!

“nem tetszik majd nekem”

A félelmek listáján második helyen áll, hogy „mi lesz, ha nem fog tetszeni?”. Átlagosan egy-két évnyi gondolkodás előzi meg egy nő sminktetoválással kapcsolatos döntését. Ez idő alatt körvonalazódik, hogy milyen formát és színt tudna tartósan viselni, azonban pont a sminktetoválás tartós mivolta kelti a félelmet, hogy ha nem tetszik, akkor nem letörölhető. Ezt a félelmet a szakember és a referenciái tudják a legjobban eloszlatni. A szép és igényes sminktetoválás nemcsak a bőrön végzett munkának, azaz a kivitelezésnek az eredménye, ha nem egy átfogó igényfelmérésnek is, a személyre szabott tervezésnek, a precíz előrajzolásnak és a megfelelő színválasztásnak. Ezek együttese biztosítja azt, hogy megjósolható legyen az eredmény, és a vendég már a tervezési szakaszban láthassa, milyen eredményre számíthat. Az a szakember, aki ezt nem tudja biztosítani, fenntartja az esélyt, hogy a vendége elégedetlen lesz.
Mivel a sminktetoválások minden esetben két alkalommal készíthetők el tökéletesre és megfelelően tartósra, előfordul, hogy a vendég az első alkalom után kétségbe van esve, hogy nem azt a végeredményt látja, amit elképzelt. Ha itt-ott nem vette kellően jól a bőr a pigmentet, vagy az arc mimikai mozgása következtében apró eltérések vannak a tetovált területen, az az első alkalom után azt a benyomást keltheti, hogy a munka nem hibátlan. Ha el tudjuk fogadni azt a tényt, hogy a sminktetoválások a második, azaz a korrekciós alkalommal készülnek el teljesen, akkor jelentősen csökkenthető az erre irányuló félelem. A korrekció alkalmával ugyanis van lehetőség még a formán és a színen is módosítani, illetve a halványabb területeken a színt visszapótolni. Nemritkán pedig vannak olyan esetek, amikor a szakember javasolja, hogy apró stílusjegyekben csak a korrekciós alkalommal szülessen döntés, amikor már a gyógyult állapot látható. Ilyen például a szemöldök hosszának pontos meghatározása.

“nem tetszik majd a környezetemnek”

Ez a félelem sokszor összemosódik a saját félelemmel. Amire egy nő döntésre jut, sok információt begyűjt, és hónapokig foglalkozik a témával, kialakul a szemlélete a sminktetoválásról. A külvilág szempontjából a legkritikusabb időszak a sminktetoválást követő hét, amikor jelentősen erősebb az összhatás, a forma vastagabbnak, a szín jelentősen sötétebbnek látszik. Mivel a családtagok vagy barátok nem szereztek előtte információkat a folyamatról, legtöbbször tudattalanul osztják meg az olykor tapintatlan véleményüket. A sminktetoválás értékelésének hetekkel később – a korrekciós alkalmat követően – van értelme. A gyógyulással együtt járó formai és színbeli változásokat pedig megúszhatatlan mellékhatásként kell és szabad értelmezni. Arról nem is beszélve, hogy rengeteg nő él körülöttünk, aki sminktetoválást visel, de a külvilág ezt nem is érzékeli tetoválásként, mert annyira természetes az össz hatás. Pedig az elkészülés után ezek a munkák is harsányak, duzzadtak és erőteljesek voltak. A 13. fejezetben, a Szépségtörténeteknél láthatsz is erről képeket!

“nem tetszik majd a színe”

Gyakorlott szakemberként még mindig elcsodálkozom, amikor a vendégeknek az az első kérése a szemöldöktetoválást illetően, hogy „ne legyen fekete”. Valószínűleg mély nyomokat hagyott a nőkben és férfiakban egyaránt a 25-30 évvel ezelőtti szemöldökdivat, mind a színét, mind a formáját illetően. Jelenleg már olyan széles színpaletta áll rendelkezésre, és olyan természetes hatású színek közül lehet választani, hogy mindenféle korú, hajszínű és karakterű vendég sminktetoválása teljes biztonsággal és tervezhetőséggel elkészíthető. Fekete színnel pedig a szemöldök területén egyáltalán nem dolgozunk! Az egészen halvány, természetes színektől a teltebb, élénkebb árnyalatokig lehet teljesíteni a vendégek kívánságát. A színpaletta színei nemcsak önállóan használhatók, hanem egymással is keverhetők, így pontosan ugyan olyan színt is ki lehet keverni, mint például a vendégünk rúzsa vagy szemöldökceruzája.
A sminktetoválás első pár napjában, azaz a friss gyógyulási periódusban mindegyik színe jelentősen sötétebb, mint a leendő végeredmény, árnyalata pedig élénkebb, teltebb, vörösesebb. Ez olyan mellékhatás, amely minden esetben bekövetkezik, és elsőre mindenkiben félelmet kelt. El kell fogadni a tényt, hogy bár a sötét réteg egy hét alatt leválik a bőrfelületről, a szín teljes beépülése és kialakulása 3-5 hét! Azaz tíz nappal a tetoválás után még nem a végleges színmélységet és színárnyalatot látjuk. A sminktetováló színelmélet és színválasz tás a szakma egyik legcsodálatosabb része számomra, mert olyan sok szempontot kell összehangolni és figyelembe venni, amely soha nem válik unalmassá. Az, hogy 9 évet dolgoztam fodrászként, rendkívüli látásmódot és gondolkodást adott a kifinomult színválasztáshoz. Kifejezetten izgalmas a személyre szabott színárnyalatok megalkotása, melyek a művészi kivitelezéssel együtt természetes hatásúvá, élettel telivé, nőiessé vagy épp sminkelt hatásúvá teszik az arcot, ha az a cél.

“félek a gyógyulástól”

A sminktetoválás utáni 5-7 nap a bőrfelület gyógyulásáról szól. Mivel a tetoválás készítésekor mechanikai hatás éri a felületet, ezért duzzadás minden esetben bekövetkezik. Azok a vendégek számíthatnak kellemetlenségre a gyógyulást követően, akiknek a bőre fokozottan érzékeny, vagy hajlamos a kisebb sérülések utáni duzzanatra. A szemöldök területén nagyon enyhe fokú a duzzanat, legtöbbször nem is látszik. A szem 1-2 napig duzzadtabb lehet, és az arra érzékenyeknél itt-ott bőrpír is előfordulhat, amely sminkkel jól eltakarható. A száj duzzanata 12-24 óra alatt elmúlik, és a feszítő érzés is mérséklődik. Tapasztalataim szerint a bőrtípus és az egyéni érzékenység nagyon befolyásolja, hogy ki, hogyan éli meg a gyógyulási időszakot, de összességében kijelenthető, hogy a nők mindössze 10 százaléka tapasztal zavaró kellemetlenséget és fájdalmat a gyógyulás során. Nekem 13-15 alkalommal készült valamilyen tetoválás az arcomon, ám egyszer sem okozott olyan kellemetlenséget, fájdalmat a gyógyulási időszak, amely miatt tartottam volna egy következő alkalomtól. Azoknak, akiknek a gyógyulástól való félelme az egyik legerősebb, érdemes kivenni 1-2 nap szabadságot, de csak abban az esetben, ha száj- vagy szemhéjtetoválás készül, és nem szeretnének duzzadtabb vonásokkal mutatkozni a külvilágban.

“félek, hogy elrontják”

Ennél a félelemnél a képzeletünkben aszimmetrikus szemöldök, túl erős szín, túlkontúrozott száj, esetleg az erősen foltos eredmény jelenhet meg. Ebben az esetben is a szakember kezében van a kulcs. Ha körvonalaztuk, hogy mit szeretnénk, és melyik sminktetoválónak a stílusa áll hozzánk közel, ezt a félelmet úgy lehet a legjobban kezelni, ha megbizonyosodunk róla, hogy az illető tényleg nagyon sok munkát készít, jó minőségű, éles képekből álló, rendkívül gazdag referenciaalbummal rendelkezik, láthatók gyógyult munkái is. A profi szakember folyamatosan képes a minőségi munkára, és nem a szerencsének köszönhető, hogy valakinek éppen szépet sikerül alkotni, míg a másik vendégnél elrontja. Ennél a félelemnél is különösen fontos, hogy feltérképezzük, a vendég mit szeretne. Ha ezt nem is tudja meg fogalmazni, akkor azt kell tisztázni, hogy mi az, amit végképp nem. Az évek során sok olyan munkát láttam, amely a rontott kategóriába is kerülhetett volna, de én inkább úgy találtam, hogy nem kellően kifinomult és átgondolt. Nagyon sok olyan esettel találkoztam, amikor egy korábban – más által – készített tetoválást apró módosításokkal, élesebb és egyenesebb vonalakkal, szebb ívekkel igazán széppé lehetett átalakítani.

“örökké a bőrömben marad”

Itt valójában a visszafordíthatatlanságtól való félelem jelenik meg. Azonban a sminktetoválás esetében nem beszélhetünk erről, hiszen a pigmentek már nem tudnak évtizedekig a bőrben maradni, mint 15-20 évvel ezelőtt. A sminktetováláshoz speciálisan erre a célra kifejlesztett színanyagokat, azaz pigmenteket használunk, amelyek például szemcseméretük ben különböznek a testtetováláshoz használatos pigmentektől. A bőrbe került pigmentet a bőr immunrendszere kezdi el lebontani, ezért válik fokozatosan halványabbá és mattabbá. Ez a folyamat minden esetben bekövetkezik, és a pigment színe és összetétele miatt lehetnek csak különbségek. Természetesen a fekete szín a leginkább időtálló, de ezt kizárólag szemhéj nál alkalmazzuk, fekete pigmentet szemöldökre már soha nem használunk.
A legújabb fejlesztésű pigmentek pedig sokkal kevésbé tartósak, mint a 15-20 évvel ezelőtt használatosak, és idővel valóban jelentősen halványodnak. Ez azt jelenti, hogy egy szemöldöknél 2-5 év, szájnál 4-6 év, szemhéjnál pedig 5-8 év alatt hozzávetőlegesen 80 százalékot halványul a szín, vagy akár teljesen el is tűnik. Ettől biztosabbat csak a pigment összetételét és színerősségét ismerve lehet jósolni. A biztosan bekövetkező halványulás többek között lehetőséget ad arra is, hogy a sminktetoválás az évek alatt folyamatosan a hajszínhez is iga zodhasson, ha abban változás történik, vagy új formát készíthessünk, ha az arcvonások az idő múlásával változnak. Akinek megfelelő módon készül el a sminktetoválása, folyamatosan figyel rá, hogy területtől függően 1-3 évente járjon színfrissítésre, hogy a tartós sminkje mindig kifogástalan legyen.

“nem marad majd meg a pigment a bőrben”

Biztos te is hallottál már olyan történetet, hogy a sminktetováló pigment nem maradt meg a bőrben többszöri próbálkozás után sem. Ennek egyszerű oka a rossz technikai kivitelezés, azaz a szakember nem megfelelő felkészültsége. A tetoválatlan bőrfelületen a sminktetoválás során bejuttatott pigment akkor tud a bőrben maradni, ha a bőr megfelelő rétegébe kerül. Ez azonban csak akkor tud bekövetkezni, ha a tű kellő mélységbe tud hatolni. Ha olyan probléma lép fel, hogy valakinek nem marad meg a pigment többszöri alkalommal sem, szinte biztos, hogy a bőr nem megfelelően lett kifeszítve, és a tű nem hatolt kellően mélyre, vagy a tetoválás közben a bőr túl nagy traumának lett kitéve, és nem képes megtartani a pigmentet. Ez a jelenség azonban nem összekeverendő azzal, amikor valakinek halványabban marad meg a pigment. A sminktetoválás eredménye függ a bőrtípustól és az életkortól, és vannak olyan esetek is, amikor valakinek az adott szín a megfelelő technikai kivitelezés ellenére is halványabban marad meg. Ez a korrekciós alkalommal egy visszajelzés a szakembernek, hogy erőteljesebb színt vagy sminktetováló technikát kell alkalmazni.

“túl halvány, nem volt értelme”

A legelső sminktetováláskor minden nő bátortalanabb, és hajlamos olyan formát és színt kérni, ami túl finom hatást nyújt. Ennél a félelemtényezőnél azt érzem, hogy a szakember kezében van a kulcs, és neki kell jól meghatározni a szakmai irányelveket, mindig az adott egyénre és esetre. Ha mindig teljesítenénk a vendégeink első, félelemből megszülető kéréseit, akkor sorra olyan sminktetoválások készülnének, amelyek túl halványak, jelentéktelenek és olyan érzést keltenek a viselőjében, hogy nem volt értelme. Egy jó szakember tapasztalata azonban arra is kiterjed, hogy képes megkülönböztetni a vendég valós igényeit a félelemből adott válaszaitól, és szakemberként olyan formát és színt választ, amellyel a vendége kérése is teljesül, és a helyes szakmai döntés is megvalósul.

“félek az elszíneződéstől”

A sminktetoválások minden esetben halványulnak, és változhat a színük. A színmódosulás a három terület közül a szemöldöknél okozhat problémát, ugyanis a szem és a száj esetében a korábban kiválasztott szín világosabb árnyalatát figyelhetjük meg az idő múlásával. A szemöldök színe attól függően módosulhat, hogy a pigment tartalmaz-e vas-oxidot, vagy sem (azaz szervetlen vagy szerves eredetű). Ha tartalmaz, akkor a halványulás során vöröses-narancsos színűvé válhat, ha nem, akkor pedig szürkülhet. A tapasztalatok azt mutatják, hogy a vöröses módosulást a nők kevésbé tolerálják, ami nem meglepő, hiszen nagyon természetellenesnek hat. A szürkésebb irányba történő módosulás a magyar nők hajszínéhez jobban passzol, és hosszabb távon viselhető. Mindez azonban csak abban az esetben következik be, ha nem történik 1-2 év után szemöldökszín-frissítés. Ha a szemöldök rendszeresen frissítve van, a színmódosulás alig észrevehető. A profi szakember tisztában van a pigment összetételekkel és azzal, hogy a vendégének melyik pigment lesz a legideálisabb választás, akár első alkalomról, akár frissítésről van szó.
Elszíneződés akkor is bekövetkezhet, ha a kiválasztott pigment túl mélyre kerül a bőrben. Ekkor az adott szín jelentősen sötétebb és hűvösebb, nemritkán lilás árnyalatát láthatjuk. Ennek oka lehet az erőteljesen zsíros bőrtípus, a többszöri tetoválás helytelen színválasztással, de lehet mindez technikai hiba következménye. Ha valaki azt tapasztalja, hogy a szemhéjtetoválása idővel kékes árnyalatú lett, akkor az annyit jelez, hogy itt az idő egy frissítésre.

“vajon egészségkárosító a sminktetoválás?”

Ami a szervezetbe, a bőrbe kerül, arról szeretjük tudni, hogy mennyire befolyásolja az egészségünket. A sminktetoválás fejlődésével a felhasznált eszközök, anyagok, bőrre kerülő készítmények és maguk a pigmentek is jelentős fejlődésen mentek keresztül. A tetoválás során alkalmazott higiéniás protokoll is megfelelően szigorúvá vált. A sminktetováló gépek kifinomultak, és megfelelő használat mellett nem lehet velük heget okozni a bőrön. A bőrbe kerülő pigmentek szigorúan ellenőrzöttek mind az egyenletes minőség, mind az összetétel szempontjából. Ebben a szabályozásban Európa kiemelkedően szigorú, tehát az itt készült pigmentekre vonatkozó jogszabályok kellő védelmet biztosítanak. Sőt, 2022. január 1-jével lépett életbe a REACH 2022 szabályozás, mely tovább szigorította a sminktetováló pigmentek összetételét. Mindemellett javaslom a szakembernél rákérdezni, hogy a választott pigment megfelel-e a fenti szabályozásnak.
A legfontosabb szempont mindig az, hogy ne okozzon allergiát, illetve semmilyen káros anyagot ne tartalmazzon. Nagyon sok pigmentet már szintetikusan is elő lehet állítani, ami sokkal tisztább, stabilabb minőséget eredményez. A legújabb gyártástechnológiájú pigmentek nagyon széles színpalettát kínálnak, és az erre a területre specializálódott vegyészek tucatjai dolgoznak azon, hogy évről évre kiválóbb pigmenteket tudjanak előállítani a sminktetováló szakemberek és a nők igényei szerint.
Maga a tetoválás folyamata nagyon sok egyszer használatos kiegészítővel bővült, mint a tűk, tűmodulok, tűcsúcsok, mikrokefék, pigmenttálkák, védő és beterítő textíliák és speciális eljárás vonatkozik a bőrfelület és az eszközök fertőtlenítésére is. Kijelenthető tehát, hogy a mai modern technológiákat alkalmazva a sminktetoválásnak nincs egészségügyi kockázata, biztonsággal elkészíthető és a higiéniás folyamatok helyes betartásával, kellő tájékoztatás nyújtásával, bőrpróba elvégzésével a betegségek kizárhatók és a szövődmények elkerülhetők.

“mi lesz, ha megunom?”

Ez a félelem leginkább a fiatalabb korosztályban jelenik meg, hiszen 20–35 éves kor között a nők előszeretettel változtatnak a sminkelési szokásaikon, vagy új stílusokat próbálnak ki. Ebben az életszakaszban még nagyon szépek, élettel teliek a vonások, és még a szemöldök is általában egyenletesen dús. Még nem okoz gondot reggelente 15-20 percet a sminkre szánni vagy napközben megigazítani. Aki attól fél, hogy megunja, az még a változatosságot tartja a középpontban.
A sminktetoválás azonban nem egyenlő egy erősebb nappali vagy egy esti sminkkel. Nagyon sok esetben nem az a cél, hogy látványos sminktetoválást készítsünk, hanem hogy előnyösebbé tegyük az adott területet, legyen szó egy szebb ívű szemöldökről, egy hangsúlyosabb pillatőről, vagy egy picit élénkebb ajakszínről. Ha olyan változtatást csinálunk, amely az adottságot csak szebbé teszi, kissé hangsúlyozza, de nem változtatja meg a karaktert, akkor az minden helyzetben megfelelő, és igény esetén sminkkel teljesen elfedhető. A szolidabb színekkel készített sminktetoválások bármikor átalakíthatók, a rózsaszínes ajaksatírozásra például lehet barackos, mályvás, pinkes vagy vörös rúzst tenni, de fordítva is igaz a dolog. Az élénkebb ajaksatírozások is elfedhetők halvány, nude színű rúzsokkal is.
Mivel a tartós smink egy-három évente frissítésre szorul így, ha szépen és személyre szabottan lett elkészítve, nincs lehetőségünk megunni, mert belátható időn belül meg kell újítani. A frissítés vagy megújítás pedig mindig magába foglalja a változtatás lehetőségét. Ha pedig valaki úgy dönt, hogy szeretne megszabadulni a sminktetoválástól, az új típusú pigmenteknek és a modern lézergépeknek köszönhetően eredményesen el lehet távolítani a bőrből a nemkívánatos pigmentet.

ha elsőre nem úgy sikerült…

Minden sminktetoválás végleges elkészüléséhez két alkalom szükséges, azonban az első alkalom utáni eredmény tekintetében olykor lehetnek különbségek, amelyeket érdemes megemlíteni. Az esetek 3-5 százalékában az első alkalom után olyan halványan marad meg a szín, hogy a vendégekben aggodalmat, bosszúságot, olykor dühöt vált ki. Ez a jelenség olyan esetekben szokott előfordulni, ha:
• valakinek volt korábbi sminktetoválása, amely során a bőrfelület heges vagy sérült, emiatt jobban vérzik; • a korábbi szín erősen módosult, de még látszik; • a felület többször volt lézerezve; • a bőr nagyon vérzékeny; • esetleg a vendég annyira halvány színhez ragaszkodik, hogy a sminktetováló csak világos színt mer használni.
Ilyen esetekben sem kell kétségbe esni, mert a kapott halvány eredmény egy nagyon jó támpont és visszajelzés a szakembernek, hogy a bőrnek a korábbi kezelések és tetoválások, esetleg alkati adottság miatt, milyen a pigmentmegtartó képessége, és ezek függvényében tud személyre szabottan, új sminktetováló irányelveket alkalmazni. Ha száz vendégből 95-97 esetben nagyon szépen egyenletesen és kellő mennyiségben marad meg a pigmentáltság már egy alkalom után, akkor a szakember csak azért, mert egy már tetovált és/vagy lézerezett bőrfelületről van szó, nem fog automatikusan sötétebb színt és erőteljesebb stílust alkalmazni az első alkalommal. A szakmai szempontok szerint sokkal bölcsebb – a bőrt megismerve – lépésekben bejuttatni a pigmentet, mintsem elsőre erősen és sötét színnel dolgozni, hiszen a pigment világosítása és eltüntetése sokkal bonyolultabb és hosszadalmasabb folyamat, mint annak az elfogadása, hogy az esetek nagyon kis százalékában két-három korrekcióra is szükség lehet. Éppen ezért, ha a szakember gyakorlott és van kellő tapasztalata az átalakítási munkákban is, akkor érdemes félretenni az aggodalmat, hiszen elérhető a szép eredmény, csak több alkalom szükséges. Ha pedig ennek az ellenkezője történik, és a pigment túl erősen maradt meg az első alkalom után, akkor is van megoldás. A színek már akár egy alkalommal visszavilágosíthatók és átalakíthatók, ez csak tudás és tapasztalat kérdése.

Jelentkezz be, vagy kérj előzetes konzultációt, hogy segíthessünk!

Call Now Button