A leggyakrabban felmerülő kérdések sminktetoválás előtt
Hogyan kell ápolni az elkészült sminktetoválást?
A sminktetoválás utóápolása területenként változó lehet. Mivel élő szervezetről van szó, ha nincs semmilyen tartós betegség, a sebgyógyító funkció jól működik. Utóápolásra azért lehet szükség, hogy a bőrt megtámogassuk a saját gyógyító mechanizmusaiban, és fokozzuk a terület komfortérzetét, mert a gyógyulás enyhe feszüléssel vagy viszketéssel járhat. Szemöldök esetében a gyógyulás első szakaszában egy sötétebb pörk képződik a felületen, amely általában egy hét alatt válik le. Az első 7-10 napban utóápoló krémmel érdemes kenegetni reggel és este, melyet egyenletesen, de leheletvékonyan kell felkenni. A túl sok és vastag krémezés nemcsak szükségtelen, de kifejezetten kerülendő, mert megzavarja a bőr természetes gyógyulását, és felpuhítja a keletkezett pörköt.
A szemhéj esetében két esetet különböztetünk meg. Ha vékony vonal készült a szempillák vonalában, arra nem ajánlott a krém, hiszen a vonal nagyon vékony, és a krém könnyen belekerülhet a szembe. Satírozott szemhéjtetoválás esetén viszont a satírozott részt érdemes kenegetni naponta két alkalommal, hogy a feszülő érzést csökkentsük. A pörk itt is egy hét alatt esik le, és ennyi ideig érdemes ápolni a felületet, fátyolvékony rétegben.
Száj esetében a pörk már a 3-4 nap alatt leválik, de a felület feszülése itt érezhető a legjobban, ezért a szájat naponta többször, egészen vékony rétegben javasolt krémezni vagy ajakápolóval kezelni. Profi szolgáltatás keretén belül az utóápolót minden esetben a sminktetováló biztosítja. A pörkleválást követő hetekben napfényes időszakban a fényvédő használata mindenképp javasolt.
Szükség van-e előzetes konzultációra?
Ha olyan szalonban készítik a tartós sminket, ahol kizárólag sminktetoválással foglalkoznak, és nagy gyakorlattal rendelkeznek, normál esetben nem szükséges a külön konzultáció, mert a kezelés első 60 percében minden szükséges lépést megterveznek és egyeztetnek a vendéggel (akinek nincs meglévő tetoválása, nincs meglévő betegsége és az adottságaiban, az arcszerkezetében sincs jelentős aszimmetria).
Olyan esetben azonban, amikor valamilyen heg, anyajegy, jelentős aszimmetria vagy korábbi tetoválás látható, érdemes előzetes konzultációt végezni, mert első körben tisztázni kell a kezelés vagy az esetleges átalakítás lépéseit. A bejelentkezés során is lehetőség van az egyedi kérdések és a kezelés előtti szempontok átbeszélésére, és szinte minden esetben fényképet is kérünk a tetoválni kívánt területről.
Okozhat-e allergiát a sminktetoválás?
A sminktetoválás során a tű, a bőrfertőtlenítő, az érzéstelenítő, a kiválasztott pigment és utókezelő érintkezik a bőrrel. Akinek lidokainallergiája van, az esetek 98 százalékában tud róla, mert korábbi fogászati vagy műtéti helyzetekben már találkozhatott ezzel a hatóanyaggal. Ebben az esetben más érzéstelenítő készítményeket célszerű használni. A sminktetováló pigmentek nagyon szigorú szabályozás alatt készülnek, főleg, ha európai termékről van szó, hiszen itt a legszigorúbbak az elvárások. A pigmentek nem tartalmazhatnak allergiakeltő anyagokat, bőrirritációt kiváltó összetevőket, azoszínezékeket, nehézfémeket, rákkeltő anyagokat. A 20 éves praxisom alatt két alkalommal találkoztam allergiával, de egyiket sem újgenerációs sminktetováló pigment váltotta ki. A sminktetováló tűk orvosi acélból készülnek, ezért a bőrrel való érintkezés teljesen biztonságosnak tekinthető.
Az esetek nagyon kis százalékában az utóápoló krém okozhat érzékenységet, ebben az
esetben abba kell hagyni a használatát.
Allergiás reakció azonban minden személynél, minden életkorban kialakulhat, még abban az esetben is, ha már korábban találkozott az adott anyaggal. Éppen ezért javasolt egy bőrpróba elvégzése, amely során a kiválasztott pigmenttel a fül mögött vagy a hajas fejbőrön egy pici próbatetoválást végzünk. Ennek az eredménye napokon belül érzékelhető.
Milyen pigment kerül a bőrbe?
A sminktetováláshoz speciálisan erre a célra gyártott pigmentekkel dolgozunk. Ezek lehetnek szerves vagy szervetlen összetételűek, valamint természetes vagy szintetikus eredetűek. A szintetikusan előállított pigmentektől nem kell tartani, mert a sminktetováló világban ez megbízhatóságot jelent, hiszen sokkal könnyebb ezen a módon tisztább – nehézfémektől nem szennyezett – pigmenteket létrehozni. A természetben előforduló pigmenteket speciális tisztítás, átalakítás után lehet biztonsággal alkalmazni a sminktetováló munka során.
A bőrbe kerülő pigmentek gyártására speciális szabályok vonatkoznak, melyek tekintetében Európa a legszigorúbb. 2022. január 1-jével lépett életbe a REACH 2022 szabályozás, mely tovább szigorította a sminktetováló pigmentek összetételét. Ezért érdemes a szakembernél rákérdezni, hogy a választott pigment megfelel-e az említett szabályozásnak. Mivel ez a szektor kellően népszerű, és sok szakembert foglal magába, a vegyészek folyamatosan fejlesztik a legjobban alkalmazható pigment összetételeket, és ezzel együtt biztosítják, hogy a sminktetoválásnak ne legyen semmilyen egészségkárosító hatása.
Miért van szükség korrekcióra?
Az esetek 90 százalékában a sminktetoválások két alkalom során készülnek el véglegesen. Az első alkalom során a bejuttatott pigmentek 80 százaléka beépül, azonban szükséges 1-3 hónap múlva egy korrekciós alkalom, amikor a kiesett pigmenteket pótoljuk. Ez a korrekció arra is nagyon alkalmas, hogy a színen erősítsünk, árnyalatát még személyre szabottabbá tegyük, vagy apró stílusjegyekről döntsünk véglegesen. Sötétebb színek esetében a vendégek nagyon sok esetben nem is látnak hiányos részeket az első alkalom után, azonban nagyítóval ellenőrizve lehetnek olyan pontok, ahol nem egyenletes a pigment. Ezeket a részeket feltöltve a sminktetoválás sokkal tartósabb, és egyenletes halványulás következik be az évek során. Idősebb korban és az esetek mintegy 10 százalékában nincs szükség korrekcióra, de ezt a sminktetováló szakember tudja leellenőrizni.
Fontos megjegyezni, hogy vannak olyan bőrök, amelyek esetében szükséges lehet 2-3 korrekciós alkalom is. Ennek oka nem szükségképpen technikai hiba, sok esetben lehet a bőr érzékenysége, vérzékenysége, korábbi tetoválások, lézerezés, illetve a bőr egyéni pigmentmegtartó képessége is hat az eredményre.
Valóban drága a sminktetoválás?
Az igényes sminktetoválás első hallásra költséges szépülésnek, szolgáltatásnak tűnhet, ha azonban utánaszámolunk, kiderül, hogy közel sem olyan drága, mint azt gondolnánk! Az egyszer kifizetett összegért cserébe olyan sminket kapunk, amelyhez másfél-három évig hozzá sem kell nyúlni, nem kenődik el, nem rabolja reggelente az időnket. A mai világban, amikor népszerű a 3D műszempilla, a műköröm, az arc területén a botox vagy a ráncfeltöltő anyagok használata, melyeket háromhetente vagy 3-5 havonta kell frissíteni, ismételni, a sminktetoválás kifejezetten gazdaságosnak tekinthető.
Ha havonta egyszer műkörmöshöz járunk, az átlagosan 5500 forintba kerül, három év alatt ez mintegy 198 000 forint. Ezért az összegért cserébe mindig ápolt, mutatós, szép és divatos körmeink vannak.
Vegyük a legdrágább sminktetoválási szolgáltatást, a száj teljes satírozását, amely 100-150 000 forint között mozog átlagosan. Mindez három évig garantálja a formás, szép árnyalatú ajkakat, azaz havonta csak 2800-4100 forint költséget jelent, ami közel fele annak az összegnek, amit például a körmeinkre kiadunk, és messze alatta marad az egyéb szépészeti kiadásoknak, mint kozmetikus, fodrász stb. Szemöldök- és szemhéjtetoválás esetében pedig ez az összeg is jelentősen csökken, hiszen a tetoválások frissítésére hűségkedvezmény vehető igénybe. Az átlagosan 3500 forintból legfeljebb egy középkategóriás szájceruzát, szemöldökszínezőt tudunk venni, és a kívánt eredmény azzal nem mindig garantált, ráadásul naponta többször kell igazítani rajta. A sminktetoválás professzionális megoldást nyújt arra, hogy a mindennapokban a legjobbat hozhassuk ki magunkból. Jogos az aggodalom az olvasóban, hogy milyen csúnya lehet egy elrontott tartós smink!
Ha a sminktetoválásról van szó, folyamatosan megerősítve látom, hogy nem szabad kompromisszumot kötni! Az igazán szép eredmény megköveteli a kifinomult sminktetováló gépet, a jóminőségű pigmentet és a precíz, nagy tudású, lelkiismeretes szakembert. Ezek hiányában, ugyan olcsóbban, de gyengébb minőséggel kell számolni, és évekig bosszúsan nézni a tükörbe. Sokszor a javításra szánt összeg többszörösen meghaladja az igényes sminktetoválás árát.
Érdemes tehát előrelátónak lenni, mert a jó választás nemcsak a pénztárcánkat kíméli, hanem az eredmény nap mint nap örömmel tölt el, és széppé varázsol.
Mi okozza a sminktetoválások színmódosulását?
Az idő elteltével a halványulás során a sminktetoválásokban bekövetkezik árnyalat- és színmódosulás. Az elkészítés pillanatában, amikor a bőrbe kerül a pigment, a bőr immunrendszere elkezdi azt lebontani. Ezt a bomlást az UV fény is felerősíti, és befolyásolják még a pigment színét adó összetevők is. A különböző színárnyalatot adó összetevőket (sárga, piros, fehér, fekete) a bőr immunsejtjei különböző idő alatt bontják le, ennek következtében módosul a szín. A fekete és a szájpigmentek esetében inkább halványulás és kismértékű árnyalatváltozás következik be. Tehát egy pirosas ajakszín tompábbá és kissé rózsaszínesebbé válhat 3 év leforgása alatt. Ez annyira észrevétlenül és egyenletes halványulással történik, hogy az illető csak annyit érzékel, már nem olyan intenzív a szín az ajkain, ezért színfrissítés javasolt. A szemöldökpigmentek esetében halványulás és színmódosulás következik be, mert az összetételtől függően válhat vörösessé vagy szürkéssé. Azok a pigmentek, amelyek vas oxidot tartalmaznak, vörösessé-narancsossá válhatnak, a vas-oxid-mentes pigmentek pedig szürkülhetnek. Megfelelő szaktudással olyan színek, színkombinációk keverhetők ki a szemöldö esetében, amelyek a halványulás során nem válnak esztétikailag zavaróvá, és a megfelelő időközönkénti frissítő tetoválással a szemöldök optimális színe is fenntartható.
Fontos tudni, hogy a színek tartósságát, beépülését, halványulását és módosulását jelentősen befolyásolja még az életkor, a bőrtípus és az alkalmazott sminktetováló technika is.
Milyen szerepe van a bőrtípusnak a szemöldöktetoválásban?
A bőrtípus kérdése egy különösen meghatározó szempont a szemöldöktetoválásban, befolyásolja a gyógyult színeredményt és az optikai hatást. A rozaceás és a zsíros, tág pórusú bőr az a két bőrtípus, amely eltérő eredményt okozhat ugyanazon sminktetováló technika és pigment esetében. Ezekben a bőrtípusokban a szemöldökszínek szürkülhetnek, és a szálazott szemöldök esetében a szálak elveszíthetik élességüket gyógyulás után. Kellő tapasztalattal, megfelelő színelmélettel és az adott bőrtípuson jól alkalmazható sminktetováló technika megválasztásával ezek a jellegzetességek elkerülhetők vagy korrigálhatók.
Mennyi időt vesz igénybe a sminktetoválás elkészítése?
Átlagosan 2-3 óra alatt minden terület elkészíthető első alkalommal. A korrekciós tetoválás, ami az első alkalomtól számítva 1-3 hónapon belül lehetséges, már sokkal rövidebb időt– általában 30-90 percet – vesz igénybe. Az első alkalommal történik az igények és a lehetőségek átbeszélése, egy nagyon alapos arcelemzés, tervezés és formai előrajzolás meghatározott protokollok szerint, melyek időigényes műveletek. Maga a sminktetoválás technikai kivitelezése átlagosan 60-90 percet vesz igénybe.
Milyen hosszú a sminktetoválások élettartama?
A sminktetoválások élettartamát az alapján határozzuk meg, hogy mikor van szükség színfrissítésre. Ez átlagosan 1,5-4 év területtől függően. Ugyan még ekkor is látszik a tetoválás, de már hangsúlytalanabb és fakóbb, világosabb. Aki örömét leli benne, az újból és újból meg szeretné újítani. A megújítás magában rejti a színmódosítást, színváltoztatást és a kisebb formai alakításokat is. A „Mikor szükséges színfrissítést csináltatni?” bekezdés választ ad az élettartam kérdésére is.
Milyen tudnivalók vannak sminktetoválás előtt?
• A sminktetoválás készítésének időpontját válasszuk meg úgy, hogy a rákövetkező 10 napban elkerüljük az uszoda vagy szauna használatát, és 2 hétig ne érje azt közvetlen napfény.
• Szintén javasolt, hogy ne közvetlenül a nyaralásból menjünk tetováltatni, mert a napfény miatt enyhén kiszáradt és megpirult bőr sokkal érzékenyebben reagál a pigmentbevitelre.
• Szempilla- és szemöldökfestést – ha ezeken a területeken készül a tetoválás – kerüljük a készítés előtti 7 napban, és utána egy hónapig.
• Szoláriumba a tetoválást megelőző 4-5 napban már lehetőleg ne menjünk.
• A menstruáció nem kizáró ok, de aki az első napokban nagyon érzékeny, annak nem érdemes ezekre a napokra kérni az időpontot, mert a tetoválást fájdalmasabbnak érezheti.
• Lázas, fertőző betegség, bőrbetegség esetén el kell halasztani a sminktetoválást a teljes gyógyulásig. Egyéb betegség, tartós gyógyszerszedés esetén pedig a kezelőorvossal kell konzultálni.
• Egyéb kérdésekben a szakemberrel érdemes konzultálni az időpontfoglalás előtt.
Mehetek dolgozni másnap?
A sminktetoválás utáni következő munkanapot annak ismeretében célszerű tervezni, hogy milyen területen készül a tetoválás, illetve milyen munkakörről van szó.
A szemöldöktetoválás esetében nem érdemes szabadnapot kivenni, mert ha szálas technikával készül a szemöldök, a színe kissé erősebb az első 6-7 napban, de összhatása természetes. Soft powder/púderes szemöldök esetében hangsúlyosabb, erőteljesebb a szemöldök az első napokban, de ha a munkakör nem jár szerepléssel, megjelenéssel, akkor egy erősebb szemsminkkel összhangba hozható a megjelenés erre a pár napra. A szemöldök területe nem szokott tetoválás után megduzzadni. Szemhéj esetében az első 2-3 napban duzzanatra kell számítani, ami főleg a magasabbra satírozott szemhéjak esetében fokozottabb. Akinek egyébként is érzékeny a szeme vagy duzzanatra hajlamos, annak javasolt egy pihenőnap, és lehetőleg ne végezzen olyan munkát, ahol erős fénynek és napfénynek van – kitéve. Száj esetében duzzanatra kell számítani, de a duzzanat mértéke egyénenként változó, és függ a száj eredeti méretétől is. Ez a duzzanat 12-24 óra alatt leapad, azonban a színe 3-4 napig, amíg a pörk le nem esik, jelentősen sötétebb, intenzívebb, mint a leendő eredmény. Talán a vendégeket a szájtetoválás utáni első három nap zavarja a legjobban, mert duzzadt állapota és erőteljes színe rendkívül szokatlan lehet. Viszont a pörkréteg a száj esetében válik le leghamarabb, és már a negyedik napon biztosítja azt a megjelenést, amely minden helyzetben megállja a helyét. Éppen ezért az ajaktetoválás esetében a munkakör típusa határozza meg, hogy szükséges-e szabadnap, vagy egy nyugodtabb irodában dolgozva, sem a magunk, sem a külvilág számára nem zavaró a gyógyuló sminktetoválás a munkavégzés során.
Herpeszre hajlamos vagyok, érdemes-e ajaktetoválást csináltatnom?
Nagyon sokan éppen a herpesz okozta egyenetlenné vált ajakvonal miatt gondolkodnak a szájtetováláson. Az ajakherpeszre való hajlam még nem kizáró ok, de érdemes lehet orvos által felírt gyógyszert szedni megelőzés céljából. A tetoválás olyan mechanikai hatást jelent az ajak felületén, amely hatására a herpesz kiújulhat, de a megelőző gyógyszerek (Telviran, Isoprinosine) szedése vagy elkerülhetővé teszi a kiújulást, vagy sokkal enyhébb formában jön ki a herpesz. Hosszú évekre visszamenő tapasztalataink azt mutatják, ha az utóbbi is történik, a herpesz nem befolyásolja a szín megmaradását, éppen ezért az erre hajlamosak körében is népszerű az ajaksatírozás. Akinek pedig soha nem volt, annak a tetoválástól vagy a tetoválást követően sem lesz.
Javítható-e a tetoválás, ha nem vagyok elégedett a színnel és formával?
Sok esetben igen, és sokkal egyszerűbben, mint azt gondolnánk. A munkám során 25-30 százalékban javítási-átalakítási eseteket végzek vagy lépéssorokat állítok össze, és nagyon sokszor adok tanácsot kolléganőknek ilyen témában. A szín kérdése szinte minden esetben 80-90 százalékban 1-2 alkalommal korrigálható a kívánt árnyalatra. A formai átalakítás már nehezebb kérdés azoknál, akik 15-20 évvel ezelőtti stílusú szemöldököt vagy ajaktetoválást viselnek, illetve ha erős aszimmetriáról van szó, akár a tetoválás eltávolítására is szükség lehet. Ennek ellenére rengeteg esetben sokkal-sokkal szebbé és harmonikusabbá tehető egy sminktetoválás.
Ha a sminktetoválás első alkalma után nem olyan a szín vagy a forma, mint amit szerettünk volna, a korrekció alkalmával alakítható és tökéletesíthető mindkettő. Van lehetőség világosítani, sötétíteni, árnyalatot változtatni, illetve a formán alakítani. A sminktetoválásban létező jelenség, hogy ugyanaz a szín 20 különböző vendégen többféle megjelenést mutathat: egyeseknél halványan jön ki, másoknál erősebben vagy épp nem abban az árnyalatban, mint a megszokott. Ezek az esetek nem javításként értelmezhetőek, a tetoválás folyamata lehet egyénenként változó.
Nyáron javasolt sminktetoválást csináltatni?
Általános tévhit, hogy nyáron nem javasolt sminktetoválást csináltatni. Ebben az évszakban az egyedüli dolog, amire figyelni kell: a közvetlen napfény. A tetoválás időpontját úgy kell megválasztani, hogy a rákövetkező 2 hétben ne legyen nyaralás, napozás és fürdőzés.
A frissen készített sminktetoválásnak nem tesz jót a közvetlen napfény, a víz és az UV sugárzás. Mivel azonban sokan elő- és utószezonban mennek nyaralni, vagy csak összesen 1-2 hetet töltenek szabadságon, ezért nyáron is biztonságosan elkészíthető a sminktetoválás, ha a megszokott napi életvitelben történik. Aki a nyári időszakban az arcfelületén extrán izzadásra hajlamos, annak javasolt lehet az év más évszakában elkészíttetni a tartós sminket.
Terhesség, szoptatás alatt készíthető-e sminktetoválás?
Ezekben az életperiódusokban nem javaslom a sminktetoválás elkészítését. Ennek oka a szervezet megváltozott hormonális állapota, amely a bőrre is hatást gyakorol. Előfordulhat, hogy a pigment halványabban marad meg, vagy túl hamar elhalványul a bőrben, azaz extra módon lerövidül a tetoválás élettartama. Ezek nem minden esetben bekövetkező változások, de fennáll a lehetősége, hogy a sminktetoválás nem abban a minőségben készül el, ahogy azt várnánk.
A javasolt halasztás másik oka, hogy amennyiben a terhesség vagy a szoptatás során bármilyen probléma vagy komplikáció lép fel, akkor mind a vendégben, mind a szakemberben zaklatottságot okozhat az okok keresése. Orvosilag nincs magzatkárosító hatása a sminktetoválásnak, de ebben az időszakban nem javasolt érzéstelenítőt alkalmazni. Ez a kismama szempontjából rendkívül hátrányos, hiszen anélkül fájdalomra lehet számítani. Összességében tehát azt javaslom, halasszuk el a sminktetoválás elkészítését!
Mire számítsak közvetlenül a sminktetoválás után? Hogyan zajlik a gyógyulás?
A szép és tartós eredmény kialakulása toleranciát kíván tőlünk a sminktetoválás után, mert egy-két jellemző mellékhatással járhat a gyógyulás. Ezek a hatások a tetovált felület megduzzadását, és a leendő eredménynél jelentősen sötétebb színt jelentik. Ez a két dolog annyira hatással van a vendégekre, hogy bár olvasnak róla korábban, a szakember is ad tájékoztatást róla, mégis az esetek 25 százalékában nagyon megijednek. A szem és a száj duzzadása, mivel érzékeny területek, természetes velejárója a pigmentált bőrfelületnek. A duzzadás mértéke egyénenként változó, de átlagosan 12-36 óra alatt elmúlik. A sötét szín pedig annak köszönhető, hogy a bőr bármilyen kis horzsolásra, karcolásra beindítja a sebgyógyítási mechanizmusát, melynek során barnás színű pörk képződik. Gondoljunk csak egy éles tárgy okozta karcolásra a karunkon. 1-2 nap elteltével barnás-vöröses, vékonyka, száraz pörk képződik a felületen. Mivel tetoválás során a bőrfelületen is megtapad a pigment és a levegőn oxidálódik, a besötétedett pigment a szintén barnássá váló szövetnedvekkel keveredve adja erőteljes színt. Fontos megemlíteni, hogy a gyógyulás során keletkezett pörk vastagsága egyénenként változó lehet, de függ az alkalmazott sminktetováló módszertől is; például a szálazott szemöldök pörkösödése sokkal enyhébb, mint a satírozott változaté.
A jó hír viszont az, hogy területtől függően, 4-8 nap elteltével a sötét pörkréteg leválik, az
erőteljes hatás megszűnik, de még ekkor sem a végleges színárnyalatot láthatjuk. Mindhárom
területen legalább 3-4 hét az adott szín teljes beépülése és a színmélység, színárnyalat végső
kialakulása. Ezért az első hetekben nincs értelme sem attól félni, hogy túl erős lesz, sem attól,
hogy túl halvány, mert a gyógyulás még zajlik.
E két aggodalmat okozó mellékhatáson kívül egy kis feszülést, szemnél és szájnál enyhe
fájdalmat lehet érezni az első 12-24 órában a tetoválás után, ami teljesen normálisnak tekint-
hető.
Mikor szükséges színfrissítést csináltatni?
A bőrbe kerülő pigment az évek során fokozatosan halványul, mely folyamaton az UV hatás is tud gyorsítani. Az elkészült tetoválásokon azért, hogy azok mindig szépek és igényesek maradjanak, színfrissítést kell készíteni. Ez szálazott szemöldök esetében mintegy 1,5-2 év, Soft powder púderes szemöldök esetében 2 év, szemhéj- és ajaktetoválásnál 3-4 év. Az említett idők után még látszik a tetoválás, de már halványabb és hangsúlytalanabb. Természetesen a frissítés pontos időpontját befolyásolja az életkor, az alkalmazott pigment összetétele és színerőssége. Értelemszerűen a világosabb színeket hamarabb kell frissíteni, a sötétebbek esetében ez az idő hosszabb lehet. Idősebb korban, amikor a bőr immunrendszere már gyengébb és lassabban bontja le a pigmentet, valamint a bőr vékonyabb, a színhatás sokkal tovább marad tartós.
A színfrissítő kezelés a legtöbb szalonban kedvezménnyel vehető igénybe és sokkal gyorsabb művelet, mint amikor teljesen új tetoválás készül.
Mit tehetek, hogy a legjobb eredményt kapjam?
• Foglald össze az elképzeléseidet, igényeidet, kétségeidet, ezzel segíted a szakember munkáját és a személyre szabott kivitelezést!
• Ellenőrizd le, hogy van-e anyajegy, szemölcs vagy bőrelváltozás a tetoválandó felületen!
• Ha herpeszre hajlamos vagy, akkor készülj fel a megelőzésre!
• Ha vérhígítót szedsz, konzultálj a kezelőorvosoddal és tájékoztasd, hogy sminktetoválást tervezel.
• Ne használj túl sok krémet a sminktetoválás utóápolására; egészen vékony rétegben krémezd a felületet!
• Ajaktetoválás előtt érdemes hidratálni az ajkakat, mert sokkal könnyebben fog gyógyulni.
• A hosszan tartó, szép színhatás elérésére javaslom a napfényes időszakokban fényvédő használatát; legyen az tengerparti napozás vagy téli síelés.
• A sminktetoválásra ne érkezz éhesen, feszülten és lehetőleg légy kipihent, mert türelmesebb leszel és a kellemetlenségeket is jobban fogod bírni!
• Ne fogyassz alkoholt és energiaitalt, mert ezek felpörgetnek, emelik a vérnyomást!
• A gyógyulás ideje alatt a felületet kaparni, vakarni nem szabad!
• Légy türelmes a gyógyulás teljes ideje alatt!
Sminktetoválás után sportolhatok?
A sport akkor kizáró ok a sminktetoválás készítése után, ha izzadással jár az arc területén is, illetve, ha vízi sportokról van szó. A frissen készített tartós sminknek nem szabad feláznia, mert ez megzavarja a gyógyulási folyamatot, a pigment beépülését. Mivel manapság nagyon sokféle sport és mozgásforma közül lehet választani, és azt eltérő intenzitásban lehet csinálni, azoknak a vendégeknek, akiknek életében jelentős szerepet kap a mindennapi sport, érdemes a tetoválást követő héten mellőzni a vízi sportokat, és kevésbé intenzív mozgást választani.
nincs rossz kérdés, amire kíváncsi vagy, azt tudd is meg!
Az előző kérdések közül melyik foglalkoztat téged a leginkább? Megfogalmazódott benned olyan kérdés, amelyre eddig nem kaptál választ? Ha igen, bátran küldd el nekünk az info@patkosalexandra.hu e-mail-címre, és szívesen segítünk.